Ištrauka iš Teodoro Ruzvelto kalbos.

Pagarbos nusipelno ne kritikas, ne tas, kuris atskleidžia stipraus žmogaus klaidą arba pamoko, kaip buvo galima padaryti geriau – pagarbos nusipelno narsiai į areną einantis žmogus, kurio veidą dengia dulkės, prakaitas ir kraujas, kuris atkakliai kaunasi, suklumpa ir vėl keliasi, nes sėkmę visada lydi klaidos ir trūkumai. Kam pažįstami didieji užmojai, didieji idealai, tie aukojasi dėl garbingo reikalo. Ir jeigu jiems pasiseks, jie pažins didelių laimėjimų triumfą, o jei pralaimės, tai mes sakysime, kad tai tikro ir pasiryžusio narsiai kautis kario pralaimėjimas. Tikras karys niekada nebus priskirtas prie tų abejingų ir bailių sielų, kurios nepažįsta nei pergalės skonio, nei pralaimėjimo kartėlio!

TEODORAS RUZVELTAS 
Kalbos „Žmogus arenoje“ ištrauka; kalba sakyta Sorbonos universitete, Paryžiuje, 1910 m.

Ištrauka iš Teodoro Ruzvelto kalbos.

4 mintys apie “Ištrauka iš Teodoro Ruzvelto kalbos.

  1. Tokių karių vienetai, o bailių milijonai. Skaudžiausia, kad to kario pergalių rezultatais mėgaujasi abejingos ir bailios sielos. Bet… liūtą laimikiu visda maitinasi maitėdos

  2. Kokia stiprybė. . Vieno narsaus kario pavyzdys gali užkrėsti silpnas sielas būti stipriom!

  3. Narsus karys nebijo pralaimėti, eidamas kariauti dėl didžiųjų idealų. Dažnas pralaimėjimas lemia laimėjimą. Mūsų tautos broliai ir sesės ėjo į miškus kovoti už Tėvynės laisvę, negailėdami prakaito, kraujo, kankinimų ir brangiausios Dievo dovanos-gyvybės. Jų narsi auka ant Tėvynės aukuro po daugelio metų atnešė mūsų Lietuvai laisvę. Toks tatai pralaimėjimo ir pergalės triumfas.

  4. Pirmadienis -įprastinė mūsų darbo diena. Tebūnie ir darbo su savimi diena . Nebūkime vienas kitų kritikais , būkime kariais, kovojančiais su savimi. Kaip tas karys parodęs narsą kovojant, o ne kritikuojant kitų klaidas, ydas.. Tikrasis karys kovoje atiduoda savo jėgas ir širdį šalia esančiam kariui. Nesvarbi, , kovos baigtis. Jis žino, kad kovojo iki paskutinio kraujo lašo ne dėl savo garbės ir uždėtos karūnos..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros