Kaip geriau įsiminti ir gyvenime pritaikyti knygose perskaitytus principus?

Sveiki, mielieji! Tikrai dažnai išgirstu mintį, kad sąmoningumo knygos yra šaunu, įdomu ir naudinga, bet pritaikyti jų išmintį kasdienybėje yra pakankamai sudėtinga. Ką daryti, kad knygose perskaitytus principus įsimintumėme geriau ir galėtumėme pritaikyti savo gyvenimuose?

Kad vos perskaityta knyga netaptų dulkių kaupimo įrankiu, o ir toliau skambėtų jumyse kaip gražiausia naujų ir pozityvių minčių simfonija, dalinuosi keliais savo patarimais. Tikiuosi, jie bus naudingi ir jums!

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Skaitykite knygą keletą kartų

Ne kartą girdėjome, kad kartojimas – mokslo tėvas. Sąmoningumas, minčių valdymas ir jų analizavimas taip pat gali būti laikomas mokslu. Dažnam iš mūsų tai yra naujas įgūdis, kurio siekiant išmokti, prireiks laiko. Bet pradėti nuo kažko reikia, o geriausias būdas ką nors įsiminti – tai kartoti. Todėl siūlau ir knygą skaityti ne vieną kartą, o du ar tris. Juk būna, kad perskaitome knygą, esame apimti įkvėpimo, bet po kurio laiko, padėjus knygą į šalį, knygoje perskaityta išmintis vis blėsta, o mes ir vėl grįžtame prie senųjų elgesio ar mąstymo būdų. Kad knygose perskaityti principai apsigyventų mūsų galvose ir kasdieniuose veiksmuose, skaitykime knygą dar kartą.

Perklausykite knygos audio versiją

Mes praleidžiame tikrai daug laiko keliaudami automobiliu ar sukdamiesi prie namų ruošos darbų. Praturtinkite šį laiką ir savo grotuve įsijunkite perskaitytos knygos audio versiją. Statistiškai, perskaičius popierinę knygą, mes įsimename apie 10 proc. knygos turinio. Paklausius audio knygą, mes įsimename apie 35 proc. jos turinio. O ir perskaičius, ir paklausius tą pačią knygą, mes įsimename apie 50 proc. jos turinio. Pavyzdžiui, „iknygos.lt“ išleistą pasaulinį John Kehoe bestselerį „Minčių galios XXI amžiuje“ galite skaityti ir popieriniu, elektroniniu būdų, ir klausytis audio formatu.

John Kehoe – Minčių galios XXI amžiuje Pradžia Knygos
Audio knyga „Minčių galios XXI amžiuje“

Patikusias mintis užsirašykite

Klasikinis būdas geresniam įsiminimui. Knygas skaitome įvairiais gyvenimo laikotarpiais, o kai kurios jose parašytos mintys – tarsi apie mus! Jos labiausiai ir įstringa širdin, leidžia lengviau suprasti ir daryti palyginimus, pastebėti savo elgesio, mąstymo pavyzdžius. Įkvepiančias ar stipriausias mintis bei citatas užsirašykite savo užrašinėje. Šalia jų galite parašyti ir savo prierašą – aprašykite, kokią konkrečią jūsų gyvenimo situaciją primena šie knygos žodžiai. Atsiverskite šią užrašinę visada, kai pasijusitę pasimetę ar neramūs. Tai bus asmeninis jus įkvepiančių ir stiprinančių minčių registras.

Sutelkite dėmesį į jums patikusią idėją

Perprasti visą knygą ir pritaikyti visus joje perskaitytus principus yra laiko bei pastangų reikalaujantis užsiėmimas. Pradėkite nuo mažų dalykų ir džiaukitės mažomis pergalėmis bei pasiekimais. Skaitydami bet kokią knygą, rasite skyrių ar mintį, kuri tuo metu bus jums itin aktuali ar artima. Gilinkitės būtent į ją, įsiminkite ir bandykite pritaikyti savo asmeniniuose santykiuose, savo santykyje su savimi ir supančiu pasauliu. Skaitykite ir klausykite daugiau turinio ta tema – galbūt susijusių minčių rasite ir mūsų „Vakaro skaitinių“ audio įrašuose?

Linkiu džiaugtis mažomis pergalėmis ir mėgautis savęs pažinimo procesu!

Su meile,
Iknygos.lt įkūrėja Rimutė Van Cleave

Kaip geriau įsiminti ir gyvenime pritaikyti knygose perskaitytus principus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros