#SavojoAšLink – Už viską gyvenime turime dėkoti

Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių kalba apie dėkingumą, šio jausmo puoselėjimą ir dalinasi teigiamais pokyčiais, kurie į jų gyvenimus atėjo pradėjus vis dažniau prisiminti, už ką yra dėkingi. 

Vieni džiaugiasi aiškesniu prasmės pojūčiu, kiti teigia išmokę į gyvenimą žvelgti naujomis akimis, dar kiti sako, jog dėkingumas pritraukia ir dovanoja kur kas daugiau sėkmės. Iš tikrųjų – kokią energiją skleidi iš vidaus, tokią energiją tu gauni ir iš aplinkos.

Kad ir kokie teigiami pokyčiai lydėtų dėkingumą praktikuojančius žmones, mums, lietuviams, dar sunku suprasti, kodėl turėtumėme būti už kažką dėkingi. Ypač jei kalbame apie gyvenimo sunkumus ar žmones, kurie mus įskaudino. Visa tai menkina laimės pojūtį. Jaučiame toli gražu ne dėkingumą, bet pyktį ir pagiežą, o geriausiu atveju – abejingumą! 

Dėkingumo jėga ir slypi tame, kad į gyvenimo įvykius išmokstame žvelgti su išmintimi. Mūsų pusėn tartas blogas žodis gali tapti pamoka mums nepriimti jo karštligiškai ir neatsakyti tuo pačiu. Geriau tiesiog praleiskime tuos žodžius, mintyse nesusikoncentruodami į juos ir nekurdami savyje pykčio.

Kad ir kokia situacija gali atrodyti nepakeliama, padėkokite už ją. Pažvelkime kitomis akimis ir sunkumuose matykime pamokas, charakterio sutvirtinimą, asmenybės augimą. Gyvenimas – tai kelionė tiek per „geras“, tiek per „blogas“ dienas. Jei ir į tokias dienas žvelgsime su dėkingumu, lengviau išgyvensime sunkius periodus, o atėjus šviesesniam, savyje nebesinešiosime pečius užgulančios nuoskaudos. 

O ką gero duoda dėkojimas už rodos tokius elementarius dalykus, kaip ši diena, gyvybė, sveikata, žmonės? Tai sustiprina dėkingumo jausmą, kuris savo ruožtu pritraukia gausą ir gėrį į jūsų gyvenimą! Praktikuojant dėkingumą mumyse auga meilė. 

Ženkite bent mažą žingsnį – kas vakarą užsirašykite vos tris dalykus, už kuriuos esate dėkingi šiandien. Nė nepajausite, kaip sąrašą savaime norėsite išplėsti. Nuo smulkiausių ir didžiausių dalykų – dėkoti ir džiaugtis tikrai yra kuo! Tiesiog būkime pastabesni ir atviresni sau bei gyvenimo džiaugsmui. 

Dėkoju jums, kad esate kartu ir kad gyvenimas davė galimybę kartu su jumis mokytis bei augti. Kviečiu žiūrėti naujausią iknygos.lt kūrinį – video „Už viską gyvenime turime dėkoti“.

Su meile, 
iknygos.lt įkūrėja Rimutė Van Cleave

#SavojoAšLink – Už viską gyvenime turime dėkoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros