#VakaroSkaitiniai – Santuoka – #2

Vakaro Skaitiniai - Santuoka

Šį kartą “Vakaro skaitiniuose” dalinamės budistų išmintimi apie santuoką ir joje kylančius iššūkius. Pasiklausę audio įraše pasakojamos istorijos, ne vienas iš mūsų galėsime atpažinti save ir situacijas, su kuriomis susiduria beveik kiekvienas vedęs žmogus. Kaip autorius perteikia savo pasakojime, kai draugaujame – tik įsipareigojame, kai susižadame – taip pat įsipareigojame, tik stipriau, o kai vedame – pasiaukojame. 

Tad ką būtent omenyje turi budistai, kai kalba apie pasiaukojimą santuokoje? Ko galime iš jų pasimokyti?

Viena dažniausiu priežasčių, kodėl santuoka ima braškėti, yra ginčai bei savo tiesos įrodinėjimas. Paprasti kasdieniniai nesutarimai, kurie, besikaupdami mūsų viduje, gali išderinti santuokoje tvyrančią harmoniją. Ginčai dėl mažmožių ir porai mylinčių žmonių išties nereikšmingų dalykų. 

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Kiek daug porų išsiskiria, nes savo emocijas, laiką bei energiją skiria savo tiesos, požiūrio ir nuomonės įrodymui. Kategoriškai vienas kitam įrodinėdami, kas yra teisus, o kas – ne, imame nebevertinti to, ką duoda santuoka ir kokia apskritai yra santuokos reikšmė. 

Juk santuokos esmė – tai kokybiškas laikas, kurį leidžiame drauge, o ne po vieną. Tai laikas, kai gimsta nauja harmonija, gėris. Mėgaukimės tuo, nesikoncentruodami į bereikalingus mažmožius ir dviejų žmonių skirtumus. O skirtumais juk galime papildyti vienas kitą – ne vien atsiskirti vienas nuo kito. Buvimo kartu džiaugsmas yra kur kas vertingesnis, nei maži kivirčai, veltui gadinantys nuotaiką ir atitolinantys du mylinčius žmones vienas nuo kito. Vietoje ginčo, įvertinkime ir puoselėkime unikalų ryšį, vertinkime laiką, kuris gimsta dviems žmonėms būnant kartu ir patiriant bendrus išgyvenimus. Bendrai patirti išgyvenimai sustiprina ir brandina. To nepakeičia niekas.

Būdami santuokoje privalome išmokti vienas kito supratimo. Pamiršti egocentriškumą. Santuoka yra lyg kūryba, unikali dėlionė ir dvasinis bei jausminis ryšys, kurio neatkartos niekas kitas, o juo labiau – to nesukursi bei nepatirsi būdamas vienas. Žvelkite į santuoką kaip į kūrybinį procesą.

Pripažįstame – abipusis supratingumas ir pažvelgimas vienas į kitą kitu kampu gali būti nemažai valios pastangų pareikalaujantis procesas. Mes, žmonės, esame socialios būtybės, o diskutavimas – viena mėgiamiausių mūsų veiklų. Diskusijos ir pokalbiai puoselėja mūsų nuotaiką bei sutvirtina tarpasmeninius ryšius, taip papildome vienas kitą. Svarbiausia, kad diskusija būtų lydima gerų minčių ir intensijų. 

Tad mūsų pasiūlymas – vos pajutus priešpriešą vienas kitam, pažvelkime į savo antrą pusę su meile, pabandykime apsikeisti pusėmis ir inicijuokime pokalbį. Pakvieskime savo sutuoktinį diskutuoti. Paklauskime jo nuomonės, išklausykime nepertraukdami, įsiklausykime į tai, ką jis sako. Įsigilinkime į dabarties momente esantį mylimą žmogų ir jo/jos pasaulėžiūrą.

Svarbiausia yra neabsoliutinti jūsų arba jūsų partnerio tiesos. Vietoje to, ieškokime naujo sprendimo ar išeities kartu, galvokime ir kurkime atsakymą į klausimą kartu. Taip ne tik išvengsime bereikalingo konflikto, bet ir sustiprinsime dviejų susituokusių žmonių, ryšį, gebėjimą būti čia ir dabar bei kurti.

Tik jūsų pačių rankose, kaip panaudosite judviejų vertingą laiką – nesutardami dėl bereikšmių dalykų ar sąmoningai ir su meile diskutuodami bei ieškodami bendro sprendimo susiklosčiusiai situacijai. 

Sėkmės, meilės ir švelnių diskusijų su savo antrąja puse! Mylėkime ir vertinkime vienas kitą!
Su meile,
Rima Van Cleave

#VakaroSkaitiniai – Santuoka – #2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros