Vakaro skaitiniai – Apie džiaugsmą ir pareigas – #13

Apie dziaugsma ir pareigas

Šį vakarą norime pakalbėti apie džiaugsmą ir pareigas. Būna dienų kada kiekvienas padarytas darbas ar užduotis atrodo tokie lengvi ir suteikiantys džiaugsmo, o kartais net atostogos neteikia jokio džiaugsmo. Kodėl taip nutinka?

Kviečiu jus paklausyti amerikiečių autorės Eleanor H. Porter knygos „Poliana“ ištrauką. Knygelė parašyta vaikams – pagrindinė jos herojė yra maža mergaitė Poliana – bet ji puikiai tinka ir suaugusiems. Šioje knygelėje rasime labai daug išminties. 

Išmokti rasti džiaugsmą

Mergaitė Poliana žaidžia džiaugsmo žaidimus. To ją kažkada išmokė tėtis, lydimas noro, kad jo mergaitė augų ir gyventų laiminga. Jis pats gerai suprato, kad džiaugsmą kuriame patys, o ne kažkas kitas. Viena puiki tėčio pamoka įkvėpė Polianą ieškoti džiaugsmo visur. Kad ir su kokia situacija, rodos net nepakeliama, susiduria Poliana, ji į ją žiūri džiaugsmo kupinomis akimis. Ji stengiasi džiaugsmą matyti net iš pirmo žvilgsnio itin sudėtingose situacijose. O ką į savo gyvenimus galime įnešti mes, kad suteiktumėme sau daugiau džiaugsmo? 

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Pabandykime pagalvoti apie save. Ar mes iš tiesų gyvename, ar tik kvėpuojame? Su atsakingumu prisiimti įvairias pareigas labai lengva ir paprasta. Tik daug sunkiau jomis pasidalinti su artimaisiais – net ir tada, kada jos tampa kančia mums patiems. Tyliai kankindamiesi imame burbėti ant savęs ir kitų, viskas nebeteikia džiaugsmo. „Na kodėl aš vienas visa tai turiu daryti?” – paklausiame savęs, bet pagalbos iš kito žmogaus taip ir nepaprašome. Sutelkę dėmesį tik į tai, kaip viskas netenkina, kaip kažko nenorime, bet tenka, užpildome save neigiamomis mintimis, kurios, savo ruožtu, pritraukia dar daugiau panašių minčių bei aplinkybių. O įdomiausia tai, kad lydimas tokio nusiteikimo, gyvenimas iš tiesų tampa dar sunkesnis. Gyvenimas tampa tik kvėpavimu.

Kitas požiūris į pareigas

Esu dėkinga šios knygelės autorei, kuri išmokė mane pakeisti mintis ir požiūrį į situacijas – juk į kiekvieną iš jų galima žvelgti su džiaugsmu, rasti joje bent mažą trupinėlį laimės bei dėkingumo. Kitaip beveik kiekviena pareiga ar darbas gali vesti į visišką savęs išderinimą. 

Visada raskime laiko sau, išmokime gyventi, kvėpuoti ta akimirka. Klauskime savęs, kaip jaučiamės, kai darome tam tikrus veiksmus ar užsiimame tam tikrais darbais. Jei tas darbas ar veiksmas, o gal aplinka arba žmonės, nesuteikia mums džiaugsmo, nesustokime klausimų akligatvyje. Klauskime savęs „Kodėl?” tol, kol rasime atsakymą. O visi atsakymai visada slypi mūsų viduje.  

Gal kartais mes viską darome per greit, turime per didelių lūkesčių sau ir kitiems – sukamės pareigų rate tol, kol galutinai save išeikvojame ir tampame dirglūs. O gal nepastebime aplinkui esančių žmonių, kurie nuoširdžiai nori mums padėti? Apsidairykime kiek mylinčių žmonių mus supa ir laukia žmogiško ryšio, paprasčiausios šypsenos. Apkabinkime vienas kitą dažniau, sustokime tankiau ir pasidžiaukime tuo, ką jau atlikome, įvertinkime tai. 

Gyvename tam, kad džiaugtumėmės. Kitaip nelieka jokios prasmės gyventi. Pastebėkime mus supantį pasaulį, įsiklausykime į kitą žmogų. Aplinkui jus supa tiek daug gėrio. Tik pasiimkime jį ir pasidalinime su kitais. 

Su meile, 
Rimutė Van Cleave#VakaroSkaitiniai – tai praėjusios dienos apmąstymui, širdies nuraminimui ir minčių išvalymui skirti audio įrašai, kuriais nuoširdžiai rekomenduojame užbaigti savo dieną.

Vakaro skaitiniai – Apie džiaugsmą ir pareigas – #13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros