Vakaro skaitiniai – Kaip priimti sprendimus? – #15

Vakaro Skaitiniai - Kaip priimtis prendimus?

Kiekvieną akimirką mes priimame sprendimus. Vieni iš jų didesni, kiti mažesni, bet sprendimas lieka sprendimu – priklausomai nuo jo, toliau atitinkamai dėliojasi mūsų veiksmai ir mintys. Kaip priimti tinkamus sprendimus ir praleisti mažiau laiko nerimaujant apie sprendimo tinkamumą?

Savo patarimais Vakaro Skaitiniuose dalinasi budistų vienuolis Ajan Brahm. Audio įraše girdėsite aktorės Olitos Dautartaitės įgarsintas išmintingas istorijas apie sprendimus ir atsakomybę. 

Bene svarbiausias dalykas, kurį galime suprasti ir įsisąmoninti visu kūnu, yra tas, kad neegzistuoja toks dalykas kaip teisingi ar neteisingi sprendimai. O būtent to ir baiminamės, prieš priimdami sprendimą. Ar tai nuves mane geru keliu? Ar pasielgus taip ir ne kitaip būsiu laimingesnis? O gal priėmęs sprendimą pabloginsiu situaciją? Mes bijome suklysti ir mūsų pečius užgula atsakomybės baimė bei našta.

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė
Rimutė Van Cleave

Baimė suklysti, apsijuokti prieš kitus ir save, stabdo mus nuo sprendimo priėmimo ir vagia mūsų laiką. Mes ne tik kankinamės bijodami dėl vieno ar kito sprendimo rezultato, bet ir švaistome savo brangų laiką, vengdami nuspręsti. 

Atsipalaiduokime. Kad ir kokį sprendimą priimsite, prisiminkite, kad to sprendimo rezultatą visada galėsite pataisyti, pakreipti jums reikiama linkme. Be to, pabandykime būti mažiau susikoncentravę į savąjį ego, kuriam vis rūpi “O ką pamanys kiti?”. Nusiimsite nuo savo pečių pačių savęs sukurtą krūvį ir sprendimų priėmimas taps lengvesnis, keliantis mažiau streso, juo netgi imsite mėgautis.

Juk sprendimai ir jų rezultatai mus moko. Dėka jų mes augame, patiriame naujus išgyvenimus, vystomės kaip asmenybės. Tai, ką įvardiname kaip klaidas, po mėnesio ar metų gali pasirodyti kaip sprendimas, atnešęs didžiausias gyvenimo dovanas. Svarbus yra ne sprendimas, o kaip gyvename kasdien, kiekvieną akimirką, kaip stengiamės žiūrėti į situaciją ir mokėti džiaugtis tuo, ką turime, bei puoselėti tai, ko siekiame.

Priimant sprendimus budistai moko vieno dalyko – surinkite kaip įmanoma daugiau informacijos ir… laukite. Teisingai – neskubinkite sprendimo. Laukite ramiai, be nerimo, be noro viską paskubinti, ir pamatysite, kaip atsakymas pats pas jus ateina, o jums belieka jį priimti. Kai surenkame informaciją, leidžiame jai nugulti ir susidėlioti mūsų sąmonėje, mes nurimstame, imame matyti platesnį paveikslą ir nesikoncentruojame vien į problemą. Ir štai po poros dienų sprendimas ateina pats – toks ryškus, toks aiškus, ramus, savaime suprantamas, nešantis teigiamus pokyčius. 

Linkiu daugiau ramybės ir įsiklausymo į save!Su meile,
iknygos.lt įkūrėja Rimutė Van Cleave

Vakaro skaitiniai – Kaip priimti sprendimus? – #15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros