#VakaroSkaitiniai – Ar tai problema? – #5

Vakaro Skaitiniai Ar tai problema?

„O ne, ir vėl vėluoju į susitikimą! Kodėl kamščiai mieste susidaro kiekvieną kart, kai tik man reikia kažkur nuvažiuoti?! Juk įprastai gatvės tokiu metu tuščios!“ – su tokia klasikine situacija susidurti teko kiekvienam iš mūsų. Gal netgi prisimenate, kaip tuo metu, vėluodami į susitikimą, jautėtės? Spėjame, 9 iš 10-ies jautėtės taip, tarsi dangus griūtų, o pasaulis suktųsi tik apie tai, jog viskas vyksta ne pagal planą. Gal netgi šiek tiek paplakėte save už įprotį išeiti iš namų paskutinę minutę.

Budizmo mokymas šioje situacijoje turi puikų pasiūlymą, kurį verta įsisąmoninti ir praktikuoti kasdien. Kai jausitės apsupti nepalankių aplinkybių, priešų ir siaubingų sunkumų – nurimkite, nebandykite iš visų jėgų priešintis. Vietoje to – leiskite emocijoms nuslūgti ir sutelkite protą. Kai nežinote, ką daryti – nedarykite nieko. Vietoje beprasmio lėkimo ir sprendimo ieškojimo, geriau yra išmintingai išlauki tiesiog… nieko neveikiant!

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Kur slypi šio, rodos, tokio paprasto patarimo išmintingumas? Juk esame pratę prie supratimo, jog nieko nedarant, problemos pačios neišsisprendžia… Tad būtent – prieš pasinerdami į kovą su problemomis, nurimkite ir panagrinėkite, ar toji problema apskritai turi išeitį. Tai, kas neturi išeities, pasak budistų, nėra problema. Jei to negalima išspręsti ir bet koks bandymas pasipriešinti situacijai yra bergždžias, neskirkime tam savo jėgų. Neardykime savo dvasios ramybės, neneškime į savo gyvenimą sumaišties – taip išliksime sveikesni tiek dvasiškai, tiek fiziškai. 

„Kai srovė per stipri jūsų jėgoms – plaukite pasroviui. Tik pajutus, kad jūsų pastangos veiksmingos, atiduokite tam visas jūsų jėgas.“

Vietoje to, kad nervintumėtės ir dėtumėte visas jėgas pakeisti tam, ko pakeisti ar išspręsti negalima – nurimkite ir eikite pasroviui. Susitaikykite su situacija, pažvelkite į ją su humoru, mėgaukitės dabarties akimirka! Jūsų laikas ir energija yra neapsakomai brangios, tad branginkite savo jėgas ir verčiau nukreipkite jas ten, kur jos virstų teigiamu rezultatu.

Būkime taikūs, pažinkime savo vidų ir nukreipkime savo jėgas kūrybine linkme. Susitaikykime su savimi, savo unikaliomis savybėmis bei vertybėmis, gyvenkime laimingesnį gyvenimą, turėkime geresnius santykius su artimais žmonėmis ir būkime sveikesni. Įsisąmoninkite, jog problema yra tik tai, kas turi išeitį. Jei išeitis yra – jūs ją užtikrintai ir gana greitai surasite bei išspręsite.

Kviečiu klausytis ir kitų ciklo #VakaroSkaitiniai epizodų mūsų Youtube kanale! Spauskite ant nuorodos ir atraskite rinktinius skaitinius minčių bei dvasios ramybei: https://www.youtube.com/channel/UCEtuyGPAgLPA-cUAMMsldXw/featured

Su meile,
Rima Van Cleave

#VakaroSkaitiniai – Ar tai problema? – #5

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros