#VakaroSkaitiniai – Didžiosios paslapties atskleidimas – #7

Didžiosios Paslapties Atskleidimas

Šį kartą pakalbame apie eilutę iš Evangelijos pagal Matą, apie kurios reikšmę jau daugybę metų diskutuoja šviesiausi planetos protai. „Kas turi, tam bus duota, ir jis turės su pertekliumi, o iš neturinčio bus atimta ir tai, ką jis turi“.

Ar tai reiškia, kad turinčiųjų turtai tik didės, o neturintiems taip ir nelemta turėti?

Turintiems ar neturintiems ko? Turtų? Nemąstykime taip paprastai. Šv. Matas kalba apie dėkingumo turėjimą ir dalijimosi prasmę bei reikšmę. Pradėkime dėkoti už pačius paprasčiausius dalykus. O visų pirma – juos pastebėkime. Vertinkime tai, ką turime. Štai kuo turėtumėme vadovautis, norėdami gyventi prasmingą, gerumo ir džiaugsmo kupiną gyvenimą.

Žmogus negali gyventi vien iš savo malonės. Mums reikia kitų paramos. Dėkingumas reiškia, kad pastebi viską ir visus, kas tave palaiko, kieno dėka gyveni taip, kaip gyveni ir patiri būtent tokią akimirką. Dėkingumas padeda keisti požiūrį ir pamatyti viską, kas mums duota ir ką turime. Dėkingumas mus padaro laimingus. Kiekviena akimirka yra dovana. 

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Kiekvienoje dovanoje slypi ir kita dovana – galimybių gausa. Dėkingumas reiškia, kad priimi realybę tokią, kokia ji yra, kad nustoji skaičiuoti kliūtis ir pradedi skaičiuoti dovanas. Jis padeda augti dvasiškai. Viską, ką suteikia gyvenimas, turime priimti su džiaugsmu. Kai jauti dėkingumą, viską darai vedamas pilnatvės, o ne stygiaus jausmo ir nori dalytis. Dėkingame pasaulyje gyvena džiugiai nusiteikę žmonės. Dėkingas pasaulis yra laimingas pasaulis. Dėkingumas padeda džiaugtis kiekviena pragyventa diena ir kiekviena akimirka.

Pajuskime savyje dėkingumą ir už gyvenimo išbandymus, sunkumus. Jie mus sustiprina, teikia sielai tvirtumo, brandumo. Gal taip Dievas ar Visata mums moko, kad visas net ir sunkiausias savo gyvenimo akimirkas pasistengtume išgyventi laimėje, džiaugsme ir dėkingume. Nešvaistykime brangaus mums duoto laiko pykčiui, susierzinimui, kaltindami kitus žmones ar nepalankias aplinkybes. 

Panašus pritraukia panašų – toks Visatos dėsnis. Džiaukitės net mažais dalykais, branginkite gražias širdį raminančias akimirkas ir jų savaime rasis vis daugiau ir daugiau.

Pabandykime bent palengva keisti kryptį, kuria vadovaujasi jūsų protas – ne „neturiu“, ne „neužtenka“, „aš dar nepasiruošęs“, o „esu dėkingas už gyvybę, už tai, kas esu“. Mes nuolat turime tai prisiminti ir išreikšti šį jausmą širdimi bei žodžiais. 

Su meile ir dėkingumu

Rima Van Cleave#VakaroSkaitiniai – tai praėjusios dienos apmąstymui, širdies nuraminimui ir minčių išvalymui skirti audio įrašai, kuriais nuoširdžiai rekomenduojame užbaigti savo dieną.??Visus epizodus rasite mūsų Youtube kanale: https://www.youtube.com/channel/UCEtuyGPAgLPA-cUAMMsldXw

#VakaroSkaitiniai – Didžiosios paslapties atskleidimas – #7

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros