#VakaroSkaitiniai – Išsivadavimas – #3

Vakaro Skaitiniai - Išsivadavimas

Ačiū jums, kad ir dar kartą užsukote pasiklausyti „Vakaro skaitinių“. Čia ieškome harmonijos, gėrio ir meilės gyvenimui. Norime jums padėti sekančią dieną pasitikti ramybėje ir pilnatvėje, todėl šiandien kalbame apie emocijas ir būkles, iš kurių išsivaduoti gali atrodyti sudėtingiausia, bet – įmanoma. Tai vienas su kitu artimai susiję jausmai – skausmas ir pyktis.

Skausmą pažįstame kiekvienas iš mūsų – vienu ar kitu laikotarpiu gyvenime esame susidūrę su dvasine arba fizine jo išraiška. Nereikia nė sakyti – tuo metu mums atrodo, jog daugiau šiame pasaulyje nieko ir nėra, viskas ima rodytis nesvarbu, nebereikšminga, nebedžiaugsminga. Mūsų skausmas tampa kertine figūra, apie kurią sukasi visos mūsų mintys, nepalikdamos vietos gyvenimo džiaugsmingumui.

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Tad kaip išsivaduoti iš skausmo ir atverti savo širdį gėriui bei vėl džiaugtis buvimu?

Šioje istorijoje Ajahnas Brahmas apžvelgia tris scenarijus, kuriais dažniausiai vadovaujamės, susidūrę su skausmu. Vieni mūsų bandome skausmą kontroliuoti ir tarsi paliepiančią mantrą jam kartojame „Išeik“. Įsigilinus suprasime, kad tai – kontrolė. O kontrolė neturi nieko bendro su išsilaisvinimu, kurio siekiame.

Kiti bandome būti racionaliais ir su skausmu bandyti susitarti, tarsi vestumėme verslo pokalbį su skausmu. „Taip, dabar mes pašnekėsime, ir pokalbiui pasibaigus, tu išeisi, nes mūsų bendras verslas – baigtas“. Deja, taip bandome atsikratyti skausmo, tarsi pameluoti sau, jog jo jau nebėra.

Tretieji iš mūsų – išmintingiausi. Nebandome skausmo nei kontroliuoti, nei suvaldyti ar jo ignoruoti. Vietoje to – skausmą priimame, jį įsileidžiame ir duodame jam laisvę. Pripažįstame, jog tai dalis mūsų. Tuomet jau neatrodo, kad egzistuoja tik skausmas, tuomet mūsų širdis vėl tampa atvira visam pasauliui ir jame esančiam gėriui. Nesikoncentruojame tik į skausmą, tad palaipsniui jis gali ir išnykti.

Atverdami savo širdį gerumui ir kalbėdami širdimi, galime išsivaduoti ir iš kitos nemalonios emocijos – pykčio. Prisiminkite kartus, kai dėl arba ant kažko supykote ir leidote pykčiui tarpti, būti jūsų dalimi. Pyktis gimdo pyktį ir maitina skausmą; tai emocija, kuri minta pati savimi. Tad kitąkart pajutę pykčio apraiškas, verčiau sustokime ir priimkime jį kaip dovaną, kaip progą mums tobulėti ir kilti į dar aukštesnį lygį. Atverkime savo širdį, įsileiskime į ją gerumą, apmąstykime, kodėl ši emocija mumyse kilo. Su meile ir atjauta priimkime bet kokias piktas mintis ar žodžius – neigiama emocija taps vis mažesnė, tirps tarsi saulės glostomas ledo gabaliukas, o jūsų širdyje vėl triumfuos ramybė. Linkiu jums išsivadavimo. 

Su meile,
Rima Van Cleave

#VakaroSkaitiniai – Išsivadavimas – #3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros