#VakaroSkaitiniai – Neįkainojamos pamokos – #4

Vakaro Skaitiniai Neįkainojamos pamokos

Šiandien su jumis ketvirtajame “Vakaro skaitinių” epizode norime pasidalinti keletu vertingų gyvenimo pamokų. Budistų vienuolio Ajahno Brahmo pasakojamos istorijos išties skirtingos, jų veikėjai susiduria su viena kitai neprilygstančiomis patirtimis, tačiau jas aiškiai jungia viena pamatinė pasakojimo linija – stipri minčių galia bei jos kuriamas gėris. 

Noriu būti sveikas, laimingas, turtingas, pasiekti užsibrėžtą tikslą, būti mylimas, gerbiamas,  įžymus ar paprasčiausiai nenoriu jausti skausmo – tai kasdienės mūsų mintys. Ir tai yra dažniausiai mūsų pasikartojančios mintys. Skamba pažįstamai?

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Mintys apie tikslus, gėrį, dėkingumą, o gal apie nusivylimą ar skausmą, pirmiausia apsigyvena mūsų galvoje. Tiesa – gyvenimas bei jo aplinkybės kartais išties gali būti nemalonios arba netgi nuviliančios. Bet tai, kaip į viską žiūrėsime ir kokias mintis puoselėsime, priklauso nuo mūsų pačių ir mūsų sąmoningumo.

Ko nors norėdami, galvokite apie tai ir aktyviai veikite. Savo ateitį pirmiausia kuriame čia ir dabar, mintyse. Pasėjus mintį galvoje, ji po truputį virsta realybe. Savo troškimu gyvenkite jau šiandien ir jis pamažu taps realybe. Pabandykite – maloniai nustebsite.

Minčių galia yra galingas įrankis, kuris padeda net pačiose sunkiausiose gyvenimo situacijose. Net paprasčiausia eilinė diena jums gali teikti džiaugsmo ir jėgų jaustis gerai. 

Neieškokite džiaugsmo tik išoriniame pasaulyje –  pasėkite savyje dėkingumo ir meilės kupinas mintis. Tai, ką duosite sau bei pasauliui – sugrįš atgal ir tik daugės. Taip, gyvenime mums gali skaudėti, galime jaustis nepatogiai ar nevykusiai – tačiau atminkite, kad juokas, žvilgsnis į situaciją kitu kampu visada gali padėti. Niekas – nei laimė, nei skausmas – nėra amžina. Mes patys pasirenkame, kiek ilgai ir kokioje būklėje leisime sau būti. 

Mokykimės raminančio atlaidumo, didvyriško pasiaukojimo, su meile girkime save ir kitus. Keiskime kasdieninius savo mąstymo įpročius ir tai turės didžiulę reikšmę mūsų teigiamai savijautai.

Atradus minčių galią ir kasdien bent porą minučių skiriant sąmoningumo ugdymui, galėsime pajusti “čia ir dabar” momentą, patirti pasaulį visai kitaip – beribėje harmonijoje ir meilėje. 

Su meile,
Rima Van Cleave

#VakaroSkaitiniai – Neįkainojamos pamokos – #4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros