#VakaroSkaitiniai – Saulėlydžio senis – #9

Vakaro skaitiniai - Saulelydžio senis

#VakaroSkaitiniai įgyja naują amplua! Naujuose šio ciklo įrašuose pasivaikščiojimui po gražiausių grožinės literatūros knygų puslapius jus pakvies skaitovo Leonido Čiudaro balsas. Pirmojoje dalyje girdėsite ištrauką iš Romualdo Granausko apsakymo “Saulėlydžio senis”. 

Leonidas Čiudaras
Leonidas Čiudaras

Apsakyme sugretinama žmogaus diena su gyvenimu. Kaip saulei ryte pakylant užgimstame naujai dienai, taip savo gyvenimo sauletėkyje mes dar nežinome, kas mūsų lauks, kiek gražių akimirkų ir atradimų patirsime per mums duotą laiką šiame pasaulyje. Tam tikromis akimirkomis iš tikrųjų gyvename pakilime, gausoje, džiaugsme, o kartais galime pagauti save jaučiant, kad iki trokštamos pilnatvės dar toli. Kaip iš naujo įvertinti gyvenimo grožį, kai atrodo, kad jame nieko gražaus nelikę?

Kiekvieną dieną skubame, siekiame pasirūpinti artimiausių žmonių laime, materialine ir psichologine gerove, o sąžinę spaudžia dar neatliktų darbų sąrašas, užduotys ir atsakomybės. Esant dideliam krūviui, lengva įkristi į nežinomybės ir melancholijos būseną.  Galvoje ima suktis mintys, nes nebežinome, kur toliau gyvenime judėti, o kažkada tiek laimės ir džiugesio teikę dalykai atrodo blankūs ir menki.  

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Jei atpažįstate save, nenusiminkite ir neabsoliutinkite dabartinės būsenos kaip amžinos ir nekintamos. Vien tai, kad suvokėte nebenorintys jaustis prastai, jau yra laimėjimas. Jūs galite pakeisti savo situaciją, jei pakeisite savo mintis. Laimė ir pilnatvė visai čia pat – ji jūsų rankose. 

Skirkime laiko buvimui su savimi – tuomet suprasime, kad gyvenimas pilnas mažesnių ir didesnių gražių dalykų. Prisiminkime kiek daug reikšmingų dalykų jau įgyvendinome, kiek teisingų sprendimų priėmėme, kiek žmonių sugebėjome įkvėpti būdami savimi. Jei pavyko tada –  turi pavykti ir dabar. 

Iš naujo įvertinkime dabarties akimirką. Mokykimės džiaugtis ir pastebėti visas gyvenimo detales – vaizdus, garsus, kvapus. Semkimės įkvėpimo iš gamtos, vėjo gūsio, rudenį gelstančių lapų ir pavasarį išsprogstančių žiedų. Atverkime save kūrybingumui ir pajuskime, kaip gera gyventi pasaulyje, kiekvieną akimirką, kiekvieną sekundę. 

Su meile,
Rimutė Van Cleave

#VakaroSkaitiniai – Saulėlydžio senis – #9

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros