#VakaroSkaitiniai – Džonatanas Livingstonas Žuvėdra – #10

Vakaro Skaitiniai - Žuvėdra

Šįkart #VakaroSkaitiniuose dalinamės literatūros klasika – Ričardo Bacho knygos „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra” ištrauka. Tai pasakojimas apie pasitikėjimą savimi ir ryžtą būti kitokiu, išskirtiniu. Kas atsitinka, kai imi pasitikėti savimi ir daryti tai, kuo tikrai tiki?  

Skaitytojams, linkusiems praktikuoti neįprastus dalykus ir rinktis autentišką kelią, Džonatanas Livingstonas bus suprantamas palydovas. Istorija prasideda nuo žuvėdros, vardu Džonatanas, svajojančios skristi geriau, nei kada nors skraidė kuri nors žuvėdra. Skrieti taip toli, taip grakščiai ir meistriškai, kaip jam pačiam dar nebuvo tekę regėti. Tai – autentiška ir iš pačių sielos gelmių kylanti svaja. Impulsas, kurio nepaisyti ir bandyti paneigti tiesiog per sunku. 

Jau vaikystėje daugelis iš mūsų turi svajonių, kuriame įvaizdžius ir pasakojimus, kaip gyvensime suaugę, kokių nuostabių dalykų pasieksime. O vėliau, pradėję savarankiškus gyvenimus ir sukūrę šeimas, ieškodami stabiliausio pajamų šaltinio, pamažu pamirštame savastį, stengiamės gyventi ir rinktis jau saugius bei kitų patikrintus scenarijus. 

iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave
iknygos.lt projekto autorė Rimutė Van Cleave

Dažniausiai einame vakarieniauti į draugų mėgstamas vietas, skaitome kolegų tarpe pripažintus spaudos leidinius, įsikeliame gyventi būtent į tą rajoną, apie kurio vertės augimą pastaruoju metu rimtais veidais kalba nekilnojamojo turto apžvalgininkai… Tačiau vėlų vakarą išvedus pasivaikščioti šunį ar lėtai važiuojant iš susitikimo, širdyje vis vien kirba tam tikra nežinia… „Ar tikrai tuo keliu pasukau? Ar jaučiu tą pilnatvę ir džiaugsmą, apie kurią svajojau vaikystėje?”

Kai keliame sau tokius klausimus, tai jau parodo, kad kažkur giliai savyje turime ir atsakymus. Tai vidinis vaikas bando priminti, kad svajoti ir tikėti savimi – beprotiškai gera. Nebijokime įsiklausyti į save, skirkime laiko buvimui čia ir dabar, be socialinių vaidmenų, priimtinų normų ir savo pačių kaukių. Jūs tikrai išgirsite save, su kiekviena diena jūsų autentiškumas skambės vis aiškiau ir garsiau. 

Nedvejokime, drąsiai skleiskime sparnus skrydžiui, net jei šiek tiek nedrąsu, net jei taip aukštai dar niekada nekilote. 

„Džonatanas Livingstonas Žuvėdra” yra tik pasakojimas apie žuvėdrą, tačiau šioji žuvėdra tikėjo savimi, savo galimybėmis. Juk daugelis žmonių savo gyvenimuose laikosi tų pačių „tiesų” bei „teisybės”, kurias sulaužius rizikuotų būti pajuokti. Jei savo gyvenime darai kažką neįprasto arba tiesiog esi kitoks, gali atrodyti, jog tampi nuogas ir pažeidžiamas prieš kitus žmones. Aplinkiniai į tavo sugebėjimus ima žvelgti su nepasitikėjimu ir susirūpinimu. Džonatanas parodė, kas yra prisitaikėliškumas, kvailumas ir abejingumas, kas yra sėkmė ir nesėkmė. Nesvarbu kas jam benutiko, jis liko ištikimas savo tikslams ir laisvės siekiui.

Linkiu ir jums beprotiškai gero skrydžio savojo autentiškumo link!

Su meile,
Rimutė Van Cleave

#VakaroSkaitiniai – tai praėjusios dienos apmąstymui, širdies nuraminimui ir minčių išvalymui skirti audio įrašai, kuriais nuoširdžiai rekomenduojame užbaigti savo dieną.?? Visus epizodus rasite mūsų Youtube kanale: https://www.youtube.com/channel/UCEtuyGPAgLPA-cUAMMsldXw

#VakaroSkaitiniai – Džonatanas Livingstonas Žuvėdra – #10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveiki

prisijungite prie savo paskyros ir valdykite užsakymus.

iknygos.lt

Prisijungti prie paskyros